اپل موزیک (Apple Music) یکی از اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های اختصاصی موجود در سری محصولات اپل محسوب می‌شود که ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اگرچه در این بین برخی محدودیت‌ها سبب می‌شوند که ما نتوانیم به درستی و به طور کامل از سرویس اپل موزیک استفاده کنیم، اما با این حال این محدودیت‌ها سبب نمی‌شوند که اپل موزیک (Apple Music) نقش مهم و حیاتی خود را از دست دهد. اگر تمایل دارید که با نحوه عملکرد و استفاده از برنامه اپل موزیک (Apple Music) آشنایی بیشتری پیدا کنید، این پست راهنمای جامعی را در اختیارتان قرار می‌دهد.
برای پخش موزیک چه راهکار هایی وجود دارد؟
۱) خرید موزیک از آیتیونز استور (iTunes Store):
آیتیونز استور در واقع یک اپلیکیشن مجزا محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید به طور مستقیم در آیفون یا آیپدتان موزیک خریداری کنید.
۲) انتقال موزیک از برنامه آیتیونز کامپیوتر به آیفون:
انتقال موزیک از برنامه آیتیونز کامپیوتر یا مک‌بوک به آیفون روشی است که تقریبا همه ما از آن استفاده می‌کنیم. بدین منظور کافیست که برنامه آیتیونز را در کامپیوتر واسط خود نصب کنید و سپس آیفون یا آیپدتان را به آن متصل نمایید. موزیک‌های مورد نظرتان که در حافظه کامپیوتر موجود هستند را در آیتیونز انتخاب کنید و نهایتا با انتخاب گزینه Sync Music نسبت به انتقال این موزیک‌ها در آیفون یا آیپدتان اقدام نمایید.
۳) سرویس آیتیونز مچ (iTunes Match):
سرویس آیتیونز مچ هم یکی دیگر از روش‌های انتقال موزیک به آیفون و آیپدهای اپل محسوب می‌شود که به منظور استفاده از آن باید هزینه مشخصی پرداخت کنید. با استفاده از این سرویس‌، همگام‌سازی جامعی مابین موزیک‌ها ذخیره شده در مک‌بوک، برنامه آیتیونز استور و موزیک‌های آپلود شده در آیکلود صورت می‌پذیرد. سپس شما می‌توانید با استفاده از آیفون یا آیپد خود نسبت به پخش یا دانلود آن‌ها اقدام کنید.
۴) سرویس آیکلود موزیک لایبرری (iCloud Music Library):
سرویس آیکلود موزیک لایبرری سرویسی مشابه با سرویس آیتیونز مچ محسوب می‌شود، اما این سرویس بخشی از اپلیکیشن اپل موزیک است. این سرویس منجر به تطبیق موزیک‌های مک‌بوک در آیتیونز استور می‌شود و به این صورت امکان پخش موزیک‌ها را فراهم می‌نماید.
البته در این میان می‌توانید از روش‌های دیگری همچون قابلیت هوم شیرینگ (Home Sharing) یا اپلیکیشن‌های ثانویه‌ای نظیر AnyTrans هم استفاده کنید.

چگونه از برنامه اپل موزیک (Apple Music) استفاده کنیم؟
برنامه اپل موزیک در هوم اسکرین (Home Screen) یا همان صفحه اصلی ضمیمه شده است. این برنامه را اجرا کنید. به محض اجرای برنامه اپل موزیک با دو رویکرد مختلف رو به رو می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به پخش موزیک‌های ذخیره شده در حافظه داخلی آیفون است و گزینه دوم مربوط به پخش موزیک‌های آیتیونز استور (iTunes Store) می‌شود. همچنین در حین اجرای اپل موزیک (Apple Music) احتمالا با صفحه خرید اشتراک آن هم مواجه خواهید شد.

غیر فعال کردن بخش Apple Music Connect در برنامه اپل موزیک چگونه انجام می شود؟
بخش Apple Music Connect یا به اختصاصی قابلیت Connect برنامه اپل موزیک را می‌توان تلاش دوم اپل در راستای ایجاد یک شبکه اجتماعی موزیک محور دانست. به موجب وجود این قابلیت یا بخش اختصاصی، شما می‌توانید در صفحه هنرمندان مورد نظرتان کامنت یا نظر ثبت کرده و با آن‌ها در ارتباط باشید. با این وجود به کار گیری قابلیت Apple Music Connect چندان مورد توجه واقع نشده و بسیاری از افراد تمایلی نسبت به استفاده از آن ندارند.
اگر شما هم از این دسته افراد هستید، می‌توانید همین حالا نسبت به غیر فعال کردن بخش Apple Music Connect برنامه اپل موزیک خود اقدام کنید.
به منظور غیر فعال کردن قابلیت Connect در برنامه اپل موزیک ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون خود شده و سپس گزینه General را انتخاب کنید. حال به بخش Restrictions مراجعه کرده و گزینه Enable Restrictions را انتخاب نمایید. در این مرحله باید رمز عبور دستگاهتان را وارد کنید. سپس در لیست ارائه شده به دنبال گزینه Apple Music Connect باشید و با لمس اسلایدر موجود در آن مانند تصویر فوق این سرویس را غیر فعال کنید. از این پس با اجرای برنامه اپل موزیک منوی Connect آن حذف شده و منویی با عنوان Playlist جایگزین آن می‌شود.

آیا امکان جستجوی بخش رادیو در برنامه Apple Music وجود دارد؟
اپلیکیشن Apple Music این قابلیت را ارائه می‌کند تا کاربر در آن به جستجو در رادیو پرداخته و اجراهای مورد نظر و خاص خود را دانلود کند. این قابلیت ممکن است با محدودیت‌هایی همراه باشد اما در هر صورت یکی از ویژگی‌های کاربردی و کلی برنامه اپل موزیک به شمار می‌رود.

قابلیت Family Sharing در برنامه Apple Music چیست؟
برنامه اپل موزیک قابلیتی را ارائه می‌کند تا کاربر برای خانواده یا دوستان خود یک Apple Music Family ایجاد کند. انجام این عمل نیازمند صرف هزینه‌ای در حدود ۱۵ دلار برای هر ماه است. به منظور استفاده از این ویژگی باید قابلیت Apple Family Sharing در برنامه اپل موزیک تنظیم شده باشد. با تنظیم این قابلیت شما می‌توانید در کنار اعضای خانواده و یا دوستان خود به طور مشترک از سرویس‌های خاصی استفاده کنید. به عنوان مثال به طور مشترک از iTunes خرید کرده و یا موزیک و … دانلود کنید و این فایل‌ها را با یکدیگر اشتراک‌گذاری نمایید.

امکان برقراری ارتباط با چند دستگاه وجود دارد؟
 برنامه اپل موزیک از نظر ارتباطی تنها قادر به ارتباط برقرار کردن با ۱۰ دستگاه مختلف است. این دستگاه‌ها می‌توانند شامل لپ‌تاپ، گوشی یا تبلت باشند. اگر از نظر تعداد دستگاه‌های متصل شده به برنامه Apple Music با محدودیت مواجه شدید، می‌توانید با مراجعه به تنظیمات این اپلیکیشن لیست دستگاه‌های قدیمی‌تر را حذف نموده و دستگاه جدید خود را جایگزین آن نمایید.که البته انجام این عمل کمی دشوار است.

دسته‌بندی موزیک‌ها و آلبوم‌های مورد علاقه در برنامه اپل موزیک به چه صورت هست؟
هنگامی که برای اولین بار اپلیکیشن اپل موزیک را اجرا می‌کنید با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که در آن حباب‌های قرمز رنگی ضمیمه شده است. در این حباب‌ها سبک‌های خاصی از موسیقی ضمیمه شده است و شما با انتخاب هر یک از آن‌ها می‌توانید به لیست موزیک‌های خاصی دسترسی پیدا کنید، اما باید از این موضوع مطلع باشید که برنامه اپل موزیک انتخاب‌های شما را در حافظه خود ذخیره می‌کند و طی دفعات بعدی که وارد برنامه اپل موزیک شوید موزیک‌های مطابق با انتخاب‌های پیشین شما را نمایش می‌دهد. بنابراین در انتخاب گروه‌ها و دسته‌های ابتدایی برنامه اپل موزیک دقت کنید تا نهایتا این اپلیکیشن بتوانید دسته‌بندی دقیق‌تری از موزیک‌ها و آلبوم‌ها مورد علاقه شما را ارائه کند.
اگر بنا به هر دلیلی تا کنون از این ویژگی مطلع نبودید و دسته‌بندی‌های برنامه اپل موزیک شما چندان رضایت‌بخش انجام نشده نگران نباشید. شما قادر هستید تا این دسته‌های مورد علاقه خود را بار دیگر و از نو انتخاب کنید. با انجام این عمل دسته‌بندی و پیشنهاداتی که توسط برنامه اپل موزیک ارائه می‌شوند به مراتب جالب‌تر و کاربردی‌تر خواهند بود. به منظور ریست کردن انتخاب‌های پیشین خود در برنامه اپل موزیک کافیست که آیکون پروفایل خود که در بخش بالا و سمت چپ صفحه نمایش واقع شده را انتخاب کنید. سپس گزینه Choose artists for you را انتخاب نمایید. حال با دقت موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید و بدین صورت دسته‌بندی موزیک و آلبوم‌های مورد علاقه شما به شکل دقیق‌تری در اپلیکیشن اپل موزیک ارائه می‌شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *