ممکن است در هنگام استفاده از گیفت کارت آیتونز با خطاهای زیر مواجه شوید، در این آموزش به شما نحوه رفع این پیغام های خطا را آموزش خواهیم داد.

پیغام های خطای شارژ گیفت کارت آیتونز

۱) ارور “the code entered is not valid” :
اگر ارور the code entered is not valid را هنگام شارژ اپل آی دی خود با گیفت کارت آیتونز itunes دریافت میکنید این به این معناست که کد وارد شده اشتباه است که میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد . یا شما هنگام تایپ کد اشتباه میکنید یا فروشنده گیفت کارت کد را اشتباه از روی اسکن کارت تایپ نموده است . در این مواقع دقت کنید که هنگام تایپ کد از space استفاده نکرده باشید چرا که هنگام کپی کردن کد ممکن است space هم به کد اضافه شده باشد . توجه داشته باشید کادر ریدیم کردن کد به حروف کوچک و بزرگ حساس نیست.

۲) ارور “the code entered is not valid” :
ارورغیر قابل استفاده بودن کد در آیتونز هنگام استفاده از گیفت کارت آیتونز به معنای این است که قبلاً از این گیفت کارت استفاده شده است. این یعنی یا فروشنده قبلاً این گیفت کارت را به کسی دیگر فروخته و ریدیم شده و یا اینکه شما چندین بار به دلیل اختلال در اینترنت روی دکمه ریدیم کلیک کرده اید و یکبار در اکانت شما این گیفت کارت شارژ شده و برای بارهای بعدی این پیغام را به شما میدهد. پس بهتر است قبل از تماس گیری با فروشنده ابتدا یکبار از اکانت خود خارج شوید و دوباره sign in کنید و اعتبار خود را چک کنید . چنانچه اعتبار به اکانت شما اضافه نشده با فروشنده گیفت کارت خود تماس بگیرید. با توجه به اینکه تمامی کارتها توسط خود ما خراشیده میشود و در گاوصندوق های امن نگهداری میشود، احتمال اینکه کارتهای ما قبلاً توسط کس دیگری استفاده شده باشد تقریباً صفر است.

۳) ارور “Code redemption is temporarily unavailable. Try again later. 10002”:
 این ارور به این معنی است که سرویس شارژ اپل آیدی از طریق گیفت کارت فعلاً و موقتاً غیر فعال و خارج از دسترس است و باید بعداً تلاش کنید . این مشکل ممکن است به دلیل بروز رسانی های اپل بوجود آید و موقتی است و ربطی به گیفت کارت ندارد.

 ۴) ارور” The Code you entered has not been properly activated .for assistance, please contact itunes store support”:
ارور اکتیو و فعل نبودن کد گیفت کارت به این معناست که کد خریداری شده شما در سیستم اپل رجیستر و اکتیو و فعال نشده است . به عبارتی بارکد این گیفت کارت توسط کارمند اپل اسکن نشده است و در نتیجه توسط اپل شناخته شده نیست. برای این منظور باید از فروشنده خود بخواهید کارت را تعویض کند.

۵) ارور “This code must be redeemed in the U.S. storefront”:
ارور ناهماهنگی کشور اپل آی دی و کشور سازنده گیفت کارت مربوط به این است که گیفت کارت خریداری شده شما که ساخت کشور آمریکاست قابل شارژ شدن در اپل ای دی غیر آمریکایی نیست و این نشان میدهد اپل ای دی شما اصلاً آمریکایی نیست و در نتیجه یا باید یک اپل آی دی جدید از سایت بخرید یا اینکه کشور اپل آی دی خود را به امریکا تغییر دهید.

۶) ارور “cannot connect to itunes” و یا ارور “۱۰۰۹” آیتونز یا ارور “purchase failed Billing server not responding. please try again later” :
این ارورها در برهه ای از زمان به دلیل تحریم های آیتونز علیه ایران به وجود می آید که تنها راه برطرف کردن آن استفاده از وی پی ان یا آی پی غیرایرانی برای دور زدن تحریم هاست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *