اپل آیدی

تومان

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی یکی اکانت شخصی برای دسترسی به سرویس های اپل مانند اپل استور، آیتونز استور، آیکلود، iMessage، اپل آنلاین استور، فیس تایم و غیره می باشد.
همچنین شامل اطلاعاتی برای وارد شدن همانند کانتکت، پرداخت و جزئیات امنیتی که در زمان استفاده از سرویس های اپل از آن استفاده خواهید کرد.

وارد شدن به دستگاه جدید

زمانی که آیفون،آیپد، آیپاد یا مک جدید خود را روشن و یا تنظیم کنید شما پیغامی شامل وارد شدن با اپل آیدی خود خواهید دید. بعد از وازد شدن تمام سرویس های اپل موجود در دستگاهتان به طور خودکار تنظیم خواهد شد.
اگز در آینده درخواست تغییر تنظیمات وارد شدن به سیستم را داشتید – به عنوان مثال از اپل آیدی متفاوتی برای آیکلود و آیتونز استفاده کردید- می توانید به تنظیمات دستگاه یا تنظیمات سیستم مراجعه کنید .

وارد شدن به آیفون، آیپد و آیپاد:

زمانی که از iOS 10.3 یا بالاتر استفاده کنید برای وارد شدن به آیکلود، آیتونز، اپ استور، iMessage، فیس تایم و دیگر سرویس های اپل در یک جا وارد می شوید.

 1. به تنظیمات گوشی خود بروید
 2. گزینه وارد شدن بر روی دستگاه خود را فشار دهید.
 3. اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.
 4. اگر اکانت خود را یا دو فاکتور معتبر (two-factor authentication) حفاظت می کنید کدتاییدیه ۶ رقمی را وارد کنید و وارد کردن خود را به اتمام برسانید.

و اگر از iOS 10.2 یا پایین تر استفاده می کنید باید برای وارد شدن به سرویس های اپل به صورت جداگانه وارد شوید.

وارد شدن در مک:

ابتدا آخرین ورژن macOS را آپدیت کنید سپس با یک اپل آیدی به تمام سرویس های اپل به صورت جداگانه وارد شوید.

آیکلود:

 1. به داخل تنظیمات سیستم بروید.
 2. اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید
 3. Sing in  را کلیک کنید.

آیتونز:

 1. اپلیکیشن را باز کنید.
 2. به قسمت اکانت بروید.
 3. اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.
 4. Sing in  را کلیک کنید.

 

iMessage:

 1. به داخل پیام ها برویدو
 2. سپس به داخل تنظیمان آن بروید.
 3. وارد قسمت اکانت شوید.
 4. اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.

فیس تایم:

 1. اپلیکیشن فیس تایم را باز کنید.
 2. سپس اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.
 3. Sing in  را کلیک کنید.

استفاده از اپل آیدی متفاوت برای آیکلود و آیتونز:

ما به شما پیشنهاد می کنیم که از یک اپل آیدی برای تمام سرویس های اپل استفاده کنید. استفاده از اپل آیدی های مختلف ممکن است باعث آشفتگی بشود.
اما اگر شما اپل آیدی های متفاوتی دارید که بخواهید با استفاده از آن ها وارد آیکلود و آیتونز شوید باید مراحل زیر را دنبال کنید :

برای آیفون،آیپد و آیپاد :

 • اگر از iOS 10.3 یا بالاتر استفاده می کنید. به تنظیمات رفته و Sign in را بفشارید.اپل ایدی که با آن می خواهید به آیکلود وارد شوید وارد کنید.
  به تنظیمات برگردید  به پایین صفحه بیایید  و آیتونز و اپ استور را بفشارید اپل آیدی خود را فشار دهید  و از آن خارج شوید . سپس با اپل آیدی که با آن می خواهید از آیتونز استفاده کنید وارد شوید.
 • اما اگر از iOS 10.2یا پایین تر استفاده می کنید. به تنظیمات رفته و داخل آیکلود با اپل آیدی که می خواهید با آن از آیکلود استفاده کنید وارد شوید.

در داخل مک به داخل تنظیمات سیستم (System Preferences) آیکلود رفته و  با اپل آیدی که میخواهید وارد آیکلود شوید وارد شوید.
به آیتونز بروید در قسمت اکانت با اپل آیدی که میخواهید وارد آیتونز شوید وارد شوید.

اگر از اپل آیدی های مختلفی استفاده می کنید و برای دخیره بک آپ انها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

چه زمانی از اپل آیدی می توان استفاده کرد؟

هر زمانی که دستگاه جدیدی را خریداری، تنظیم و یا از هریک از سرویس های اپل استفاده کنید لازم است در ابتدا با اپل آیدی و پسورد خودتان وارد شوید.
زمانی که با آیدی خود یک بار وارد وارد شوید شما به تمام سرویس ها  و اطلاعات شخصی موجود در اکانتتان دسترسی پیدا خواهید کرد.

چه تعداد اپل آیدی احتیاج پیدا خواهیم کرد؟

یک اکانت کافی خواهد بود، از اپل آیدی خود می توانید برای استفاده از تمام سرویس های اپل و دسترسی به اطلاعات شخصیتان بهره ببرید.

آیا می توان اپل آیدی را با شخصی دیگری به اشتراک گذاشت؟

یه هیچ وجه این کار را نمی توان انجام داد. زیرا این کار دسترسی به اطلاعات کاملا شخصی همانند کانتکت، عکس ها، بک آپ دستگاه و غیره را فراهم می کند.
به اشتراک گذاشتن اپل آیدی به معنی در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی به دیگران است .

چگونه می توان اپل آیدی خود را امن نگه داشت؟

امنیت در اپل مسئله بسیار مهمی می باشد.
در اینجا به توضیح مواردی برای امنیت بیشتر اپل آیدی می پردازیم:

 • از پسورد قوی برای اپل آیدی خود استفاده کنید.

پسورد شما باید شامل ۸ کاراکتر یا بیشتر ، کلمات بزرگ و کوچک و حداقل یک رقم عدد باشد. اپل همچنین از قواعدی استفاده می کند تا پسورد         شما به راحتی قابل حدس نباشد.

 • پاسخ قابل حدس برای سوالات امنیتی ندهید.
 • از اکانت خود با دو فاکتور معتبر (two-factor authentication) حفاظت کنید.
  زمانی که برای اولین بار اپل آیدی و پسورد خود را وارد می کنید ما برای شما یک کد تاییده ۶ رقمی ارسال می کنیم که به صورت اتوماتیک بر روی دستگاه شما نمایش داده می شود یا برای شماره تلفن متبر برای شما ارسال می شود.  دو فاکتور معتبر  که به طور مستفیم در iOS, macOS, tvOS, watchOS و وبسایت آپل ساخته شده است.


همچنین برای کاربران آیکلود و آیتونز با داشتن حداقل یک دستگاه با اخرین ورژن iOS یا macOS نیز در دستزس می باشد.
دو فاکتور معتبر متود پیش فرض برای بعضی از اپل آیدی های جدید که در  iOS 10.3 و macOS 10.12.4 یا بالاتر ساخته می شود می باشد.
اگر شما دستگاهی که به بتوان آن را به iOS 9 یا OS X El Capitan یا بالاتر ارتقا داد ندارید می توانید دو فاکتور معتبر را به جای اپل آیدی تنظیم              کنید.

 • رمزگذاری و SSL خود را چک کنید.

همه صفحات وب جایی که شما میتوانید آپل آیدی خود را تغییر یا مشاهده کنید از SSL برای محافظت از امنیت خود استفاده می کنند.
در Safari به دنبال این علامت   در داخل browser زمانی که به اکانت خود دسترسی پیدا می کنید باشید تا از امنیت صفحه اپل آیدی خود              مطمئن شوید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *