پرفروش ترین بازی های فروشگاه آمازون ۲۰۱۸

نوشته شیما رنجیر در تاریخ 7 ژانویه 2019

با توجه به وسعت و محبوبیت فروشگاه آمازون، جزئیات میزان فروش بازی‌های مختلف توسط این فروشگاه، اطلاعات قابل اطمینانی از عملکرد هر بازی در اختیار ما قرار می‌دهد. در طی چند هفته پیش بود که پس از عرضه‌ی Super Smash Bros. Ultimate، جزئیاتی از عملکرد فوق‌العاده این بازی منتشر شد که با توجه به این موضوع، می‌توان تا حدودی پیش‌بینی کرد که صدرنشین جدول بازی‌های پرفروش آمازون متعلق به کدام عنوان است.
پس از آنکه شرکت ولو فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۸ فروشگاه استیم را منتشر کرد، این بار نوبت به آمازون رسید و این شرکت سرشناس چندی پیش لیست ۱۰ بازی پرفروش سال ۲۰۱۸ فروشگاه خود را با علاقه مندان و کاربران به اشتراک گذاشت.
طبق لیست منتشر شده، بازی محبوب کنسول نینتندو سوییچ به نام Super Smash Bros. Ultimate که کمتر از یک ماه از انتشار آن می گذرد، بیشترین فروش را در میان تمامی عناوین ویدیویی فروشگاه آمازون داشته و در رده اول این جدول قرار دارد. در ادامه، همان طور که انتظار می رفت، نسخه پلی استیشن ۴ جدیدترین شاهکار استودیوی «راک استار گیمز» یعنی Red Dead Redemption 2 جایگاه دوم جدول را تصاحب کرده است. به علاوه، در رتبه سوم این جدول عنوان محبوب و پرفروش Super Mario Party به چشم می خورد.
فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۸ فروشگاه آمازون :

  • Super Smash Bros. Ultimate
  • Red Dead Redemption 2 (پلی استیشن ۴)
  • Super Mario Party
  • Marvel’s Spider-Man
  • Mario Kart 8 Deluxe
  • Super Mario Odyssey
  • Pokemon: Let’s Go, Pikachu!
  • Call of Duty: Black Ops 4 (پلی استیشن ۴)
  • God of War
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild

ذکر این نکته مهم است که رتبه بندی پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۸ فروشگاه آمازون با سایر جداول مشابه کمی متفاوت است. به عبارتی، آمازون در این گزارش خود مجموع فروش یک عنوان ویدیویی روی تمامی پلتفرم ها از جمله ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ را در نظر نگرفته و صرفا فروش آن اثر ویدیویی روی یک کنسول مشخص را لحاظ کرده است.
بدین ترتیب، هرچند فروشگاه آمازون یکی از محبوب ترین و پرمخاطب ترین فروشگاه های سراسر جهان شناخته می شود و بخش عمده ای از سهم بازار فروش بازی ها و حتی کنسول ها را به خود اختصاص داده است، اما با توجه به نحوه رتبه بندی پرفروش ترین بازی های سال، این گزارش به طور کامل عملکرد عناوین ویدیویی در سال میلادی ۲۰۱۸ را نشان نمی دهد.
برای اطلاع دقیق از عملکرد تجاری و میزان فروش بازی ها در سال میلادی ۲۰۱۸، موسسه تحقیقاتی و تحلیل گر NPD به زودی گزارش کاملی در این زمینه ارائه خواهد کرد. با این حال، طبق آخرین بررسی های این گروه آماری که فروش بازی ها از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۸ تا پایان ماه نوامبر همان سال را در نظر گرفته است، عناوین Call of Duty: Black Ops 4، ردمپشن ۲ و NBA 2K19 به ترتیب در رده اول، دوم و سوم پرفروش ترین بازی های سال میلادی ۲۰۱۸ در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *